Chyba
  • JUser: :_load: Nemôžem načítať užívateľa s ID: 47

Najzelenší septembrový deň? Green Day Slovensko!

Autor: 
Publikované dňa: 01.10.2014

V piatok 26. septembra sa po dlhých prípravách uskutočnil v bratislavskom Avione náš prvý Green Day Slovensko, podujatie, ktorého cieľom bolo návštevníkom priblížiť environmentálnu problematiku a aktivity, ktoré sa v tejto súvislosti dejú nie len na Slovensku, ale aj vo svete.

Vďaka zúčastneným organizáciám a našim patnerom sa nám spoločne s veselými návštevníkmi podarilo vytvoriť úžasnú atmosféru plnú energie a úsmevov, vďaka ktorej sme dospeli k presvedčeniu, že situácia okolo ochrany životného prostredia sa u nás stále zlepšuje aj vďaka uvedomelým mladým ľuďom.

Počas podujatia mali návštevníci možnosť pristaviť sa pri skutočne zaujímavých stánkoch, dozvedieť sa najaktuálnejšie informácie napríklad o stave včelstva, o triedení odpadu, čistej vode či udržateľnej architektúre alebo zrelaxovať pri zmysluplných envirofilmoch.

IMG 4171

Veľký úspech mal tiež elektromobil, ktorým sa návštevníci mohli previezť a pochopiť tak, aké sú jeho najväčšie výhody, dielne RecyFashion ako aj “green wall” – stena, pred ktorou sa ľudia nie len z radov návštevníkov, ale aj samotných organizácií, verejne zaviazali plniť milé “zelené záväzky”.

DSCF0853

P1120964

 

Vyhlásením výhercov tomboly, ktorým sme podujatie ukončili, sme dali optimistickú pomyselnú bodku za prvým Green Day a už dnes sa tešíme na jeho ďalšie ročníky.

Všetky fotografie z podujatia nájdete tu.

ĎAKUJEME!

banner loga

Tlačiť

Zdieľajte na:  FacebookTwitterLinkedin

Email Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.